školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Kominíci opět v Mühlbachu

      Ve dnech 4. – 7. 5. 2015 se již počtvrté vypravila skupina našich žáků oboru „kominík“ do jihoněmeckého městečka Mühlbach (Oberpfalz) na pobytovou stáž u našeho dlouholetého německého partnera Kaminkehrer - Innung Pfalz (Cech kominíků Falcko).

      První den byl věnován prohlídce odborných učeben a pobytu ve školicím centru, kdy naši žáci navštívili několik tříd, aby se seznámili se způsobem odborné výuky a zároveň zodpověděli řadu dotazů ze strany svých německých vrstevníků.

      V dalších dnech pak následoval doprovodný poznávací program, který byl již tradičně velmi pestrý, takže pouze telegraficky: exkurze v továrně PLEWA (přední evropský výrobce armatur a dalšího materiálu pro kominíky), unikátní dřevěný most v Essingu, Hala osvobození (Befreiungshalle) v Kelheimu - postavená r. 1863 králem Ludvíkem I. Bavorským na památku největším německým vojevůdcům v napoleonských válkách, vyhlídková projížďka lodí po Dunaji na trase (Kelheim - Weltenburg), jezero Steinberger See, hlásná věž ve Schwandorfu, Muzeum zápalek v Grafenwiesenu, tiskárna Vögel…

      Německý partner se ukázal opět coby vzorný hostitel. Zajistil žákům ubytování v moderních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, plnou penzi po celou dobu, místní dopravu, hradil veškeré poplatky i vstupné v rámci doprovodného programu a na rozloučenou věnoval žákům i hezké upomínkové dárky. Volný čas trávili naši žáci společně s německými, kdy měli k dispozici fitness, bowling, mini-golf, stolní tenis, stolní fotbal, šipky…

      Navíc si žáci dopřáli i špetku horolezeckého adrenalinu, když vyšplhali na dominantu celého údolí - místní kuriozitu – majestátní skálu, na niž kominíci z místního cechu nainstalovali hrdý symbol své profese – figurínu kominíka na kole.

      Návštěva po roce se tedy opět velmi vydařila a my se už teď těšíme zase na oplátku na návštěvu ze strany německého partnera u nás v Praze, která by měla proběhnout na podzim tohoto roku :) .

 

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků