školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Kominíci z Mühlbachu

      Naše škola má od roku 2011 uzavřenu smlouvu o vzájemné spolupráci se vzdělávacím kominickým centrem v německém Mühlbachu. Na základě této smlouvy probíhají každoročně výměnné pobyty žáků obou škol. Ve dnech 17. – 19. 11. 2015 k nám přijeli z Německa čtyři žáci oboru kominík, pan Harald Meier (učitel odborných předmětů) a pan Peter Wilhelm (ředitel učňovské školy Cechu kominíků Horního Falcka – Kaminkehrer Innung Oberpfalz).

      Po oficiálním přijetí u ředitele naší školy se uskutečnilo společné jednání s představiteli Společenstva kominíků ČR, které zastupoval Ing. Jaroslav Schön, prezident Společenstva, a Cechu kamnářů ČR, zastoupeného p. Pavlem Ryndou, prezidentem Cechu. Během setkání byla projednávána odborná problematika obou řemesel v České republice a v Německu.

      V průběhu svého pobytu u nás se naši hosté seznámili s prostory a vybavením našich stavebních dílen, a navštívili soukromou firmu Kominictví Hlavín na pražském Smíchově, kde se dověděli řadu informací o způsobu práce, o tom jak firma spolupracuje s naší školou a jak v praxi začleňuje do práce v terénu i naše žáky.

      V rámci doprovodného programu si pak prohlédli pamětihodnosti Prahy formou netradiční okružní jízdy (originální kombinace bus + loď) společnosti Premiant City Tour , vyzkoušeli jízdu na populárních vozítkách „segway“ a ochutnali jak pravou českou svíčkovou, tak i „vepřo-knedlo-zelo“ :) . A samozřejmě zbyla i chvilka na nákup suvenýrů pro své blízké.

      Hosté odjížděli doslova nadšeni, což nás samozřejmě těší :) .

      Reciproční návštěva z naší strany v jihoněmeckém Mühlbachu je naplánována na jaro 2016.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků