školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

KOMINÍCI (opět) V MÜHLBACHU

      Ve dnech 17. – 20. 10. 2016 se již popáté vypravila skupina našich žáků oboru „kominík“ do jihoněmeckého městečka Mühlbach na pobytovou stáž u našeho dlouholetého německého partnera Kaminkehrer - Innung Oberpfalz (Cech kominíků Horní Falcko).

      První den byl věnován prohlídce odborných učeben ve školicím centru, kdy žáci navštívili odborné učebny, aby se seznámili se způsobem odborné výuky svých německých vrstevníků.

      V dalších dnech pak následoval doprovodný poznávací program, který byl již tradičně pestrý, takže např. exkurze v továrně PLEWA (druhý největší evropský výrobce armatur a materiálu pro kominíky), návštěva Veletrhu řemesel v Neumarktu i. d. OPf.

      Skutečným bonbónkem pak byl celodenní výlet do Mnichova – bavorské metropole, kde žáky čekala unikátní exkurze do automobilky světového jména BMW (shlédli výrobní haly, muzeum, galerii modelů, vyzkoušeli auto-simulátory, navštívili fan-shop…).

      Německý partner se opět ukázal coby vzorný hostitel. Zajistil žákům ubytování v moderních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, plnou penzi po celou dobu, místní dopravu, hradil veškeré vstupné v rámci doprovodného programu a na rozloučenou věnoval žákům i hezké upomínkové dárky.

      Volný čas trávili naši žáci společně s německými, kdy měli k dispozici fitness, bowling, stolní tenis, stolní fotbal, šipky…

      Tomáš Rolinek, Karel Bíma, Michal Makaj a Josef Meloun (3KKZ) vzorně reprezentovali naši školu, za což jim patří poděkování :) .

      Návštěva se vydařila, a tak se těšíme na reciproční návštěvu, která proběhne ve dnech 8. – 10. 11. 2016. Zároveň pevně věříme, že se hostům z Mühlbachu bude u nás líbit stejně jako nám u nich.

 

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků