školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
KOMINÍCI OPĚT V MÜHLBACHU (2017)

Ve dnech 6. – 8. 11. 2017 se již pošesté vypravila skupina našich žáků oboru „kominík“ do jihoněmeckého městečka Mühlbach (Oberpfalz) na návštěvu k našemu dlouholetému partnerovi Kaminkehrer - Innung Oberpfalz (Cech kominíků Horní Falcko).

První den byl věnován prohlídce odborných učeben a pobytu ve školicím centru, kdy naši žáci navštívili několik tříd, seznámili se se způsobem odborné výuky a zároveň zodpověděli mnoho dotazů ze strany svých německých vrstevníků, protože došlo i na besedu v kruhu, kdy se němečtí žáci ptali našich a naopak.

Dále skupina navštívila společnost PLEWA (třetího největšího německého výrobce prefabrikátů a komponentů pro kominíky a kamnáře) a zde se žáci seznámili s výrobou přímo ve výrobních halách.

Druhý den byl pak věnován kulturnímu doprovodnému programu, v jehož rámci naši žáci navštívili muzeum světoznámé automobilky AUDI v Ingolstadtu, strávili několik hodin v bavorské metropoli Mnichově , kde se prošli po pěší zóně (Viktualienmarkt, Marienplatz…) a absolvovali exkurzi v jednom z nejstarších pivovarů Bavorska - Hofbräuhaus.

Německý partner se opět ukázal coby vzorný hostitel. Zajistil našim žákům ubytování v moderních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, plnou penzi po celou dobu, místní dopravu, uhradil veškeré poplatky i vstupné a na rozloučenou věnoval hezké upomínkové dárky.

Návštěva po roce se tedy znovu vydařila a my se už teď těšíme na další reciproční návštěvu ze strany německého partnera, která proběhne na jaře 2018.

Also bis bald :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků