školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
KOMINÍCI OPĚT V MÜHLBACHU (2018)

Ve dnech 26. – 28. 11. 2018 se již posedmé vypravila skupina žáků oboru „kominík“

do jihoněmeckého městečka Mühlbach (Oberpfalz) na návštěvu k našemu dlouholetému partnerovi Kaminkehrer - Innung Oberpfalz (Cech kominíků Horní Falcko).

První den se žáci podívali přímo v praxi, jak probíhá měření emisí (spalinových cest) u zákazníka firmy WILHELM. Pozdní odpoledne bylo potom věnováno prohlídce odborných učeben a pobytu ve školicím centru.

Druhý den dopoledne naši žáci navštívili jednu ze tříd, seznámili se se způsobem odborné výuky a zároveň zodpověděli dotazy ze strany německých vrstevníků, protože došlo i na besedu v kruhu, kdy se němečtí žáci ptali našich a naopak.

Odpoledne pak bylo věnováno doprovodnému programu, v jehož rámci naši žáci navštívili rozsvícení Vánočního stromu v nedalekém Schwandorfu a podívali se i do krajského města Řezno (Regensburg).

Poslední den se pak vypravili do bavorské metropole Mnichova , kde se prošli po pěší zóně, prohlédli začínající Vánoční trhy (Viktualienmarkt, Marienplatz…) a absolvovali i exkurzi v jednom z nejstarších pivovarů Bavorska - Hofbräuhaus.

Partner z Mühlbachu se již tradičně ukázal coby vzorný hostitel, za což je naše škola velmi vděčná.

Návštěva po roce se tedy opět vydařila a my se už teď těšíme na reciproční návštěvu, která by měla proběhnout na jaře 2019.

 

Also bis bald :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků