školajarov

JUBILEUM V MÜHLBACHU

      V neděli 1. května 2016 proběhla u naší partnerské organizace v německém Mühlbachu oficiální slavnost u příležitosti 110. výročí založení Cechu kominíků Horního Falcka (Kaminkehrer Innung Oberpfalz).

      Osobní pozvánku obdržel i ředitel naší školy, a tak se vypravil do tohoto malebného jihoněmeckého městečka, aby poblahopřál nejvyšším představitelům cechu k jejich jubileu hodně zdaru, mnoho spokojených zákazníků, úspěchů i osobní spokojenosti a aby zároveň upevnil i dosavadní dobré partnerské vztahy s naší školou.

      Slavnosti se zúčastnilo více než 300 hostů nejen z vlastního cechu, ale i z řad představitelů regionu, zastupitelských orgánů, partnerských organizací i z řad zákazníků apod.

      Během úvodního ceremoniálu byla krom předání několika čestných ocenění za celoživotní věrnost řemeslu, která předal prezident Svazu řemesel Dr. Georg Haber, též slavnostně pokřtěna nová zástava cechu.

      Partnerství mezi našimi organizacemi trvá od r. 2011, kdy byla právě v Mühlbachu podepsána smlouva o vzájemné spolupráci a výměně žáků a učitelů. Od té doby jezdí každoročně na poznávací pobyt do Mühlbachu naši nejlepší žáci oboru „kominík“ .

      Během rozhovorů byla zároveň dohodnuta i další návštěva našich žáků v Mühlbachu (předběžně listopad 2016), aby se tak přiučili ve svém oboru, poznali, jak se daří tamním řemeslníkům a zároveň si rozšířili své profesní i životní obzory.

      Přejeme tedy už teď „šťastnou cestu“ :) .

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků