školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
Dekorace pro nevěstu

      “Svatební kytici můžeme nahradit dekoracemi, které mohou mít mnoho podob. Působí originálně, nevšedně, většinou jsou časově náročné a vyžadují určité zkušenosti a preciznost práce.”

      Tato citace je z učebnice FLORISTIKA (kolektiv autorů). A právě netradiční ozdoba nevěsty se dostává do podvědomí lidí více a více. Patří sem rukávník, štola, vějíř, prsten, kornout, návlek na zápěstí, návlek na prst, koule, svatební kabelka, vřeteno a další.

      Vřeteno se stalo předlouhou pro další čtyřhodinovku z floristického grantu hlavního města Prahy.

      Přestože výsledek vypadá lehce, je to opravdu jemná precizní práce. Základem je tyčka (my jsme měli bambusovou tyčku), která se omotává stužkou – barva závisí na zvolených květinách a barvě hliníkového drátu. Pro tento druh dekorace není potřeba mnoho květů, ale spíše květy zajímavé, různě tvarované a zbarvené listy a popřípadě dekorační floristické doplňky (jemné drátky, korálky, perličky).

      Vřeteno je vytvarované z hliníkového drátu v horní třetině až polovině tyčky. Tvar můžeme zvolit protáhlý až kulovitý. Květy I zeleň jsme zajistili proti ztrátě vody – zavoskováním konce stopky a jednotlivé květy a listy jsme přidělávali k vřetenu přidrátováním či lepením (lepidlo na živé květy)

      Tento typ svatební dekorace je vhodný například k úzkým pouzdrovým šatům, kalhotovému kostýmu.

 

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků