školajarov

„PANENKA PRO ERASMUS+“

Krátce před letními prázdninami nás oslovil DZS (Dům zahraniční spolupráce), zda bychom chtěli participovat v soutěži „Panenka pro Erasmus+“. Ve spolupráci floristů, truhlářů a sklenářů tedy vznikl náš soutěžní příspěvek - „kominice pro štěstí“, která nás bude reprezentovat ve světě.

Smyslem soutěže je, aby panenky (maskoti) různých škol brázdily Evropu křížem krážem, jednotlivé skupiny se s nimi v rámci svých stáží vždy vyfotí a zase je předají dál.

I k nám už dorazila první „panenka-zahradník“ (viz foto), s níž odletí 22. 10. 2017 skupina našich zahradníků na stáž do Holandska.

Chceme poděkovat především Veronice Frýdové (žákyni tř. 2N), která pod vedením ing. Karly Šindelářové dodala panence finální vzhled. Pozadu však nezůstali ani truhláři - žáci Jakub Šafář a Ondřej Kareš) vyrobili luxusní box z celodřevěného masivu, sklenáři pak vyřízli čelní výsuvný panel a domeček pro panenku byl hotov.

Naše škola je v projektech Erasmus+ (dříve Leonardo da Vinci) aktivní od r. 2013 a za tu dobu vycestovalo mnoho desítek našich žáků do několika destinací v Německu, Holandsku, Finsku, Velké Británii a Španělsku.

Věříme, že naše kominice bude přinášet štěstí týmům napříč Evropou a že i naše spolupráce s DZS bude do budoucna stejně úspěšná jako dosud :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků