školajarov

„PANENKA PRO ERASMUS+“

Krátce před letními prázdninami nás oslovil DZS (Dům zahraniční spolupráce), zda bychom chtěli participovat v soutěži „Panenka pro Erasmus+“. Ve spolupráci floristů, truhlářů a sklenářů tedy vznikl náš soutěžní příspěvek - „kominice pro štěstí“, která nás bude reprezentovat ve světě.

Smyslem soutěže je, aby panenky (maskoti) různých škol brázdily Evropu křížem krážem, jednotlivé skupiny se s nimi v rámci svých stáží vždy vyfotí a zase je předají dál.

I k nám už dorazila první „panenka-zahradník“ (viz foto), s níž odletí 22. 10. 2017 skupina našich zahradníků na stáž do Holandska.

Chceme poděkovat především Veronice Frýdové (žákyni tř. 2N), která pod vedením ing. Karly Šindelářové dodala panence finální vzhled. Pozadu však nezůstali ani truhláři - žáci Jakub Šafář a Ondřej Kareš) vyrobili luxusní box z celodřevěného masivu, sklenáři pak vyřízli čelní výsuvný panel a domeček pro panenku byl hotov.

Naše škola je v projektech Erasmus+ (dříve Leonardo da Vinci) aktivní od r. 2013 a za tu dobu vycestovalo mnoho desítek našich žáků do několika destinací v Německu, Holandsku, Finsku, Velké Británii a Španělsku.

Věříme, že naše kominice bude přinášet štěstí týmům napříč Evropou a že i naše spolupráce s DZS bude do budoucna stejně úspěšná jako dosud :) .

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků