školajarov

PARAELNÍ KYTICE

      Poslední desáté floristické odpoledne, které jsme mohli absolovovat díky grantu hlavního města Prahy, jsme věnovali dalšímu typu kytice.

      Paralelní kytice je zvláštní již tím, že musí být velice precizně uvázaná, protože je umístěna v nízké nádobě a z 95% své velikosti je nad nádobou. Každá květina či list musí dosahovat až na dno nádoby, všechny stonky jsou postavené paralelně a zvolený materiál je sice použit v malém množství, ale měl by být použit zajímavý materiál s vysokou estetickou hodnotou. Využívají se většinou květiny, které nemají na stonku listy (snědek, toulitka, hvězdník, nerine, agapantus …) a zeleň se doplňuje zajímavě tvarovanými listy (filodendron Xanadu, kořenokvětka, galax, „lucky bamboo“) či barevně odlišnou zelení (starček). Pro základní kostru se využívá rovný materiál (křídlatka, bambus, pruty svídy).

      Technika zhotovení není těžká a je možné ji dělat dvěma způsoby. Těžší ovšem je, správně vložit květ či list a také zvolit správný počet květů a listů. Musí vyniknout paralelní postavení stonků – a to je tentokrát považováno za dekorativní a kontrastní ke květům a zeleni.

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků