školajarov

PARAELNÍ KYTICE

      Poslední desáté floristické odpoledne, které jsme mohli absolovovat díky grantu hlavního města Prahy, jsme věnovali dalšímu typu kytice.

      Paralelní kytice je zvláštní již tím, že musí být velice precizně uvázaná, protože je umístěna v nízké nádobě a z 95% své velikosti je nad nádobou. Každá květina či list musí dosahovat až na dno nádoby, všechny stonky jsou postavené paralelně a zvolený materiál je sice použit v malém množství, ale měl by být použit zajímavý materiál s vysokou estetickou hodnotou. Využívají se většinou květiny, které nemají na stonku listy (snědek, toulitka, hvězdník, nerine, agapantus …) a zeleň se doplňuje zajímavě tvarovanými listy (filodendron Xanadu, kořenokvětka, galax, „lucky bamboo“) či barevně odlišnou zelení (starček). Pro základní kostru se využívá rovný materiál (křídlatka, bambus, pruty svídy).

      Technika zhotovení není těžká a je možné ji dělat dvěma způsoby. Těžší ovšem je, správně vložit květ či list a také zvolit správný počet květů a listů. Musí vyniknout paralelní postavení stonků – a to je tentokrát považováno za dekorativní a kontrastní ke květům a zeleni.

 

 Untitled Document

Florbalová liga

Mikulášská trefa

Sadovnický projekt

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

 

archiv článků