školajarov

BAREVNÉ PONDĚLÍ

      Květen je pro mnohé z nás signál pro osazování truhlíků, ale je to i měsíc, který patří mezi nejkrásnější svou pestrostí barev květin a stromů. My jsme si navodili náladu ve velkoobchodu TULIPA PRAHA, S.R.O. hned 2. května 2016.

      Očekával nás RNDr. Vít a následující prohlídka velkoobchodu i informace (ekonomické, odborné zahradnické, ale i informace o nakládání s odpady) byly pro zahradníky ze 3. DZ velice zajímavé a přínosné. Při prohlídce prodejních skleníků si zopakovali rozdělení rostlin dle teplotních nároků, vybavení skleníků pro zastiňování, přisvětlování, větrání a závlahu. Prodejní sortiment letniček a balkónových rostlin jim určitě pomůže v aktuálních poznáváních květin na praxi. Velice obdivované byly i jednotlivé rody orchidejí, či vzrostlé solitérní rostliny. Při vstupu do chladících prostorů nám učarovalo množství rodů, druhů a kultivarů řezaných rostlin a zeleně. A v části doplňkových pomůcek mohli žáci vidět nespočet stuh co do barev, tak i matriálů, sisálu, skleněných nádob, barevných, zelených i šedých aranžovacích hmot, floristické nářadí a další pomůcky.

      Firma na trhu působí od roku 1991, počet zaměstnanců je 30, soustředí se na prodej hrnkových a řezaných rostlin a hlavních floristických pomůcek. V areálu jsou tři skleníky s rozdílnou teplotou, 4 chladírny pro řezané rostliny. Kromě prodeje přímo ve firmě zajišťují ještě rozvoz cca 8 auty do květinových síní především po Praze.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků