školajarov

POLYTECHNICKÁ VÝUKA

Již druhým školním rokem na naší škole běží unikátní projekt, který dává možnost žákům základních škol osvojit si manuální dovednosti.

V současné době se projektu účastní kromě žáků ze základních škol Prahy 9, Prahy 3 a Újezda nad Černými lesy. Naše škola pro ně zajišťuje praktické vyučování v šesti stavebních a dvou zahradnických oborech.

Žáci pracují pod vedením učitelů odborného výcviku a za asistence našich žáků z konkrétních oborů.

Celkem na každého žáka základní školy čeká 32 hodin přímé výuky, ve kterých se seznámí se základy vybraných řemeslných oborů vyučovaných naší školou.

Výuka stavebních oborů probíhá v prostorách školy na Jarově, která je kvalitně vybavena pro stavební řemesla. Díky tomu si žáci osvojí práce se dřevem, kovem, s různými stavebními technikami, včetně malování a lakování dalších materiálů.

Pěstitelské a floristické práce si žáci osvojují na odloučeném pracovišti pro zahradnické obory v ulici Pod Táborem. Žáci si zde vyzkouší pěstitelské a floristické práce. Jsou seznámeni s činnostmi, které se zahradník musí naučit, sbírkový skleník. V pěstitelských pracech se dívky a chlapci naučí vysévat semena a přepichovat vzešlé rostliny, aby si uměli vypěstovat rostliny na zahrádku, ale i třeba na balkón.

Většinu v ýrobků, které vytvoří, si odnášejí domů, aby mohli ukázat rodičům, co dokázali.

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků