školajarov

SANACE ZDĚNÝCH SVISLÝCH KONSTRUKCÍ

      V pátek 1. 4. 2016 v učebně BU 37 proběhla přednáška pro stavební obory (4DST, 3MST, 1N, 2NPS, 4MGZ) na téma: sanace zděných svislých konstrukcí . Přednášejícím byl pan Mgr. L. Pečenka, DiS. Zasvětil nás do injektážních metod pomocí injektážních prostředků firmy MC-BAUCHEMIE, s touto firmou úzce spolupracuje.
      Firma MC-BAUCHEMIE je jedním z předních výrobců produktů stavební chemie v Evropě. Největší závod se nachází v Bottropu. Zde sídlí kromě výroby i výzkum a vývoj a rovněž i vedení firmy. Firma funguje již 50 let a a podnik střední velikosti představuje avantgardní řešení pro zušlechťování betonu a pro údržbu staveb. MC se tím stala vůdčím mezinárodním vý robcem výrobků stavební chemie a stavebních technolog ií. Nyní probíhá výzkum, vývoj a výroba na více než 20 místech. Ve 40 propojených podnicích v Evropě a zámoří mají kontaktní partneři k dispozici odborn é pracovní ky , projektant y , provozovatel e i prováděcí firmy. V současnosti zaměstnáv ají přes 2 200 pracovníků.
      Pan magistr nám ukázal, že injektování je jedna z mnoha metod, které nám umožňují zbavení se vlhkosti zdiva. Vysvětlil nám, jak fungují elastomerové pryskyřice, gely a akryláty, konkrétně přípravek: Oxal Dry-In , Oxal HSL, Nisiwa C, …. Dále nám pouštěl videa, jak pomáhá injektáž např. na vodních přehradách, tunelech, silnicích,…, kde dokáže utěsnit i proudící vodu z trhliny.
      Na konci dvou hodinové přednášky nám pan magistr provedl praktickou ukázku, jak reaguje dvousložková injektážní hmota při aplikaci ve zdivu.
      Děkujeme za přednášku a těšíme se na další. (pan magistr je také autorem fotografií).

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků