školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

SVATEBNÍ KYTICE A DEKORACE

      Dva odpolední floristické semináře z grantu hlavního města Prahy jsme věnovali svatební tématice.

      Jedno odpoledne jsme vázali svatební kytici s vlastními stonky a zvolili jsme kytici ze skupiny kulatých kytic – květinový tuf. Pro tuto kytici je typické vytvoření uzavřené polokoule. Při správném zpracování je tvar dokonalý a je možné na něj vytvořit ještě dekoraci z drátků, peříček, korálků ….. Ideální květinou je velkokvětý karafiát. Dnes je od květinářů ve velké barevné škále, také okraje okvětních plátků jsou různě zvlněné či roztřepené. Ukončení kytice je možné pomocí manžety z menších listů či jiného materiálu.

      Druhé odpoledne jsme zkusili svatební dekoraci pro nevěstu – hlavním rozdílem oproti svatební kytici je to, že dekorace nemá klasický úvazek a že květy, listy jsou lepeny, přivazovány drátky. Mezi svatební dekorace patří vějíř, závěs na prst, jehla …. My jsme měli k dispozici dekorační hliníkové barevné dráty a z těchto drátů jsme mačkáním, otáčením, tvarováním vytvořili požadovanou konstrukci. Na tuto konstrukci jsme poté navazovali či lepili (lepidlem na živé květy) listy, květy, korálky.

      U obou floristických prací je důležitá pečlivost a čistota práce. Také zkušenost - především při práci s hliníkovými dráty, ale i správnost výběru rostlinného materiálu.

 

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků