školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

SVÁTEČNÍ KYTICE

      Předposlední úterní odpoledne ve floristice žáci a žákyně měli zhotovit větší dekorativní kulatou kytici pro paní domu, kam se jde na sváteční večer po Štědrém dni.

      Už materiál napovídal, že kytice nebude drobná. Lilie (barva růžová, karafiáty velkokvěté (zelené a bílé), minikarafiáty (bílé), eukalyptus (sivě zelený a také nazlacený), pozlacený nevěstin závoj. Na vyplnění zelené větvičky borůvčí, nenakvetlý zlatobýl a pevné větvičky pistácií.

      Všechen materiál má poměrně dlouhé stonky, které dovolí vytvořit velkou kytici. Základem je přikládat stonky květů a zeleně tak, aby vznikla spirála. Materiál se tak pevně udrží na místě, kam jsme si přáli ho dát. Květy by měly mít kolem sebe volný prostor, aby vynikla jejich krása a mohly dále rozkvétat (lilie). Částečně bychom měli vidět do středu kytice (měla by být volná, ne jako u texturální hustá a uzavřená).

      U takových to kytic vzniká poměrně velký úvazek a je vhodnější, když florista celou kytici svazuje až na konci a nedělá si meziúvazky. Při zhotovování neustále koukáme na kytici, aby nevzniklo nikde volné místo a aby pohledově byla v pořádku ze všech stran. Kytici před svázáním ještě zkontrolujeme a zeptáme se zákazníka, zda je v pořádku. Pak zastřihneme stonky a nakonec svážeme.

      Ve správných floristických obchodech ještě zákazníkovi dají přípravek na prodloužení trvanlivosti kytice a samozřejmě zabalí tak, aby květiny nanamrzly.

 

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků