školajarov

SVATEBNÍ KYTICE - ANGLICKÁ KAPKA

Po čtrnácti dnech jsme se opět v úterý odpoledne sešli, abychom uvázali kytici pro nevěstu. Floristický seminář pro žáky naší školy je poskytován z grantu hlavního města Prahy.

Rostlinný materiál: lilie, drobnokvěté karafiáty, trsnaté růže a chryzantémy, germíny, asparágus, blahovičník, ruskus a salal.

Ostatní použitý materiál: vodící drát, drát na cívce, sekaný drát číslo 7 a 8, adhezivní lepidlo na živé květy.

Po rozdělení rostlinného materiálu jsme seřízli květy a zeleň na asi 2 až 3 cm a každou stopku jsme pomocí adhezivního lepidla zajistili proti ztrátě vody. Po zaschnutí lepidla jsme květy a zeleň navázali na sekaný drát. Když jsme měli hotovo – začali jsme od spodu vázat kytici. Začínáme jemným drobným materiálem (poupě, drobný květ, jemná zeleň) přikládáním k vodícímu drátu a drátem na cívce k němu materiál připevníme. Květy a zeleň se dávají hustě k sobě v pravidelném či nepravidelném rozptylu. Zároveň ze spodní – rubové strany přikládáme listy salalu tak, aby zakryly vodící drát a ostatní dráty. Kytici postupně rozšiřujeme a ve vrchní části vytvoříme kupoli (těžiště).

Po svázání se rukojeť z drátů zakryje pomocí stuhy, aby nevěstu dráty nepoškrábaly a neponičily nevěstě šaty.

Kytice nemá vlastní stonky, dráty jako náhrada stonků jsou dost těžké, proto délka kytice je jen asi 30 cm.

Při této práci jsme si osvojili použití adhezivního lepidla pro zabránění ztráty vody z rostlinného materiálu, techniku navazování květů a listů na drát a následné přivazování k vodícímu drátu.

Míša se rozhodla zkusit zhotovit kulatou kytici technikou vypichování do svatebního držáku.

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků