školajarov

EXKURZE – MEZINÁRODNÍ FOTBALOVÝ TURNAJ

Dne 31. 3. 2016 se naši sportovci účastnili jako pozorovatelé mezinárodního fotbalového turnaje, který se pořádal v areálu Slávie v Edenu a byl pod záštitou prezidenta České Republiky Miloše Zemana a primátorky Hlavního města Prahy Adriany Kráčové.

Turnaj byl pořádán pro věkové kategorie U11 a U12. Žáci měli možnost shlédnout řadu atraktivních utkání. Jelikož se turnaje účastnila řada zahraničních mužstev, jako byli např. Juventus Turín, Hajduk Split, MŠK Žilina, Shanghai Youth, Boeing Guoan a z českých týmů AC Sparta Praha, SK Slávia Praha a reprezentace ČR složená převážně z moravských týmů (FC Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Slovácko), tak se bylo opravdu na co dívat. Žákům byl představen plán turnaje a vše co je potřeba k tomu, aby se takto velký turnaj mohl uskutečnit. Vyvrcholením byla finálová kola, která se odehrála na hlavním stadionu SK Slavie Praha v Edenu.

I přes dopolední nepříznivé počasí, které během turnaje bylo, byl turnaj velkým přínosem pro většinu zúčastněných žáků a je to další zkušenost do trenérské profese, které se někteří v dalších letech budou věnovat.