školajarov

SOUTĚŽ SOLLERTIA - STUDIE RODINNÉHO DOMU

Tak jako v minulém roce i letos jsme se zúčastnili soutěže stavebně zaměřených maturitních oborů v rámci středoškolských soutěží Sollertia. Tyto soutěže jsou vyhlašovány Magistrátem hl. města Prahy v rámci finanční podpory Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA) a ve spolupráci s Hospodářskou komorou.

Úkolem letošního ročníku bylo vytvořit architektonickou studii a posléze (v den soutěže) i model rodinného domu z Lega. Pro účely této soutěže bylo zvoleno Lego Architecture Studio. Každou školu reprezentoval tří - až čtyřčlenný tým tvořený žáky 2. ročníku, který měl navrhnout rodinný dům o 2 podlažích, jeho velikost nebyla omezena, ale čas na stavbu modelu byl předem vyhrazen. Týmy si mohly zvolit a doplnit zadání o energetický standard, koncept stavby, formu objektu, konstrukční řešení, technologii výstavby, stavební systém, vstupní parametry pro tvorbu studie. Naši školu reprezentovali žáci 2. ročníku oboru stavební obnova, konkrétně Tomáš Peltrám, Lukáš Setnička a Ondřej Schovanec. I přesto, že náš tým skončil na třetím místě, získali žáci cenné zkušenosti i možnost vyzkoušet si tvorbu modelu z netradičního stavebního materiálu.

Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy a Ing. Lucii Chlupáčové za usilovnou práci při přípravě celého týmu na tuto soutěž.

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků