školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
STAVAŘI OPĚT VE ŠPANĚLSKU

    

V době od 19.4. – 5.5. 2018 pobývala a pracovala skupina našich žáků několika stavebních oborů ve španělské Valencii , aby zde zrealizovala náš další podpořený projekt Erasmus+ (KA1) s trefným názvem „České ručičky v Evropě“ .

Žáci byli ubytováni v moderním hostelu v historickém centru města a pracovali v síti několika místních hostelů a u jedné stavební firmy, kde přiložili svou ruku k dílu.

Jednalo se většinou o údržbářské práce různých profesí (podlahářské, interiérové stavební a truhlářské úpravy, malířské a natěračské práce, manipulace materiálu,….…). Žáci byli rozděleni do několika pracovních skupin a pracovali v různých částech města, kam cestovali místní MHD.

Po práci zbyla občas chvilka i na posilovnu, jogging, skatepark a několik žáků se dokonce vypravilo na místní fotbalový stadion na zápas FC Valencie.

V rámci volnočasových aktivit žáci poznali město a jeho hlavní památky a atrakce, např. radnici, koridu – Bullfighting Museum - amfiteátr určený k pověstným býčím zápasům, Turia – vysušené koryto řeky, z nějž se stal obrovský zábavní park pro rekreaci, sport, umění a vědu. Dále navštívili největší podmořský svět v Evropě „Oceanográfic“, kde krom jiného shlédli i unikátní delfíní show a absolvovali i poznávací projížďku po sladkovodní laguně „L´Albufera“ (rýžoviště a rybolov).

Žáci zároveň podnikli i dva celodenní výlety.
Navštívili téměř dvoumilionovou Barcelonu, kde si krom unikátní katedrály Sagrada Familia a nákupního bulváru La Rambla prohlédli i světově vyhlášenou arénu pro 100.000 diváků FC Barcelona „Camp Nou“ , a to vč. zázemí, šaten, reportérských kabin …

Druhý výlet mířil směrem na jih, kde žáci navštívili rozsáhlý komplex skalních jeskyní „Coves del Canelobre“ a poté si prohlédli historické centrum nedalekého přímořského letoviska Alicante i s jeho dominantou - hradem sv. Barbory.

Součástí pobytu bylo samozřejmě i ochutnávání kulinářských specialit tamní kuchyně (tradiční paella, orxata, churros …).

A bonus nakonec… :) .
„Kluci z Jarova pracovali s fortelem, a proto je za odměnu pozvu na soukromou vyjížďku na moře na své jachtě“, řekl před koncem pobytu majitel přijímající organizace Mobility Projects Moises Margaix . A i když byla voda vcelku chladná, několik otužilců skočilo i přesto do mořských vln!

Všem účastníkům patří poděkování a velká pochvala za vzornou reprezentaci školy i celé ČR. A protože jsou naši žáci očividně pyšni na svou domovinu, na několika místech hrdě pózovali s českou národní vlajkou, což jen umocňuje vyznění a dopad celé stáže :) .

 

 Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků