školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
KVĚTINOVÉ ŠPERKY NA PLES

      Jak jste zajisté zaznamenali na stránkách Super.cz ( 22. 2. 2017), připravili jsme květinové šperky na ples pro Miluši Bittnerovou, známou českou herečku a moderátorku. Fotografie byly pořízeny ve skleníku naší botanické zahrady za asistence žákyň naší školy Elišky Součkové a Terezie Bohatové, které tyto šperky vytvořily za odborného vedení p. Jana Stibora, vedoucího školní vazárny. Pro dokumentaci naší práce jsme vytvořili improvizovanou fotostěnu a autorky květinových kreací se staly modelkami. Veškerý rostlinný materiál vypěstovaný ve školní botanické zahradě nám poskytla vedoucí botanické zahrady pí Eva Chalupová, které velmi děkujeme.

      Při práci s nádhernými květy různých orchidejí jsme museli myslet na zadání – květinový šperk na ples. Což znamená, že umístění nesmí omezovat dámě a jejímu partnerovi pohyb na tanečním parketu. Dále, že nesmí poškodit mnohdy drahé šaty a nikoho zranit. Proto jsme pro uchycení nepoužili klasické špendlíky, ale dvojici protilehlých magnetů.

      Celá kolekce obsahovala náramek a boa přes rameno, náhrdelník s náušnicemi, sponu do vlasů a tylový šál, čelenku, sponu na rameno, závěs na záda, korsage a benátskou masku (pro případ maškarního plesu).

Posuďte sami, jak se nám práce povedla.

 

 

 Untitled Document

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

Partnerská škola
z Hamburku u nás

Návštěva
z Praktické školy

 

archiv článků