školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
KVĚTINOVÉ ŠPERKY NA PLES

      Jak jste zajisté zaznamenali na stránkách Super.cz ( 22. 2. 2017), připravili jsme květinové šperky na ples pro Miluši Bittnerovou, známou českou herečku a moderátorku. Fotografie byly pořízeny ve skleníku naší botanické zahrady za asistence žákyň naší školy Elišky Součkové a Terezie Bohatové, které tyto šperky vytvořily za odborného vedení p. Jana Stibora, vedoucího školní vazárny. Pro dokumentaci naší práce jsme vytvořili improvizovanou fotostěnu a autorky květinových kreací se staly modelkami. Veškerý rostlinný materiál vypěstovaný ve školní botanické zahradě nám poskytla vedoucí botanické zahrady pí Eva Chalupová, které velmi děkujeme.

      Při práci s nádhernými květy různých orchidejí jsme museli myslet na zadání – květinový šperk na ples. Což znamená, že umístění nesmí omezovat dámě a jejímu partnerovi pohyb na tanečním parketu. Dále, že nesmí poškodit mnohdy drahé šaty a nikoho zranit. Proto jsme pro uchycení nepoužili klasické špendlíky, ale dvojici protilehlých magnetů.

      Celá kolekce obsahovala náramek a boa přes rameno, náhrdelník s náušnicemi, sponu do vlasů a tylový šál, čelenku, sponu na rameno, závěs na záda, korsage a benátskou masku (pro případ maškarního plesu).

Posuďte sami, jak se nám práce povedla.

 

 

 Untitled Document

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

SOŠ Jarov
vítěz Sportovní ligy
středních škol

Sollertia 2019

Stavaři a zahradníci
se v Evropě neztratí

Vodácký kurz

Dobročinný bazar

Primátor otevřel
náš nový most

 

archiv článků