školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
PRAXE PRVNÍCH ROČNÍKŮ MANAGEMENT VE SPORTU

Ve dnech 22. 5. – 29. 5. 2017 se stala Česká republika a hlavní město Praha pořadatelem mistrovství světa v kopané školských mužstev. Na této velkolepé přehlídce mladých žáků středních škol (24 chlapeckých a 12 dívčích mužstev, ročníky 1999 – 2001) se velkou měrou podílela také naše Střední odborná škola Jarov. Naše škola zajišťovala dva úkoly: 1. šest dvojic průvodců z řad žáků naší školy, 2. technické zabezpečení průběhu celého MS z řad žáků sportovních tříd 1MSa a 1MSb (v rámci jejich odborné praxe).

Kromě těchto dvou sportovních tříd se na zdárném průběhu mistrovství světa podíleli vybraní žáci třetích ročníků oboru Management ve sportu, kteří dokonce vykonávali činnost technických delegátů při jednotlivých utkáních. Dále jsme zajišťovali velmi důležitou činnost před vlastním začátkem MS a po jeho skončení – tou byla důležitá práce při instalování reklamních panelů a na závěr jejich úklid. Kromě žáků oboru Management ve sportu to byli dále žáci tříletých učebních oborů, kteří díky své zručnosti odvedli velmi dobrou práci. Všechny zajišťovací práce probíhaly zejména po oba víkendy a díky těmto žákům jsme zadané úkoly mohli úspěšně splnit. Deset skupin žáků z prvních ročníků vykonávalo při utkáních funkci „podavačů míčů“ a zajištění dalších technických služeb, které bylo potřeba provést na různých hřištích. Tato práce vyžadovala velkou vstřícnost a přizpůsobivost aktuálním podmínkám na jednotlivých hřištích po celé Praze. Většina skupin se s tímto problémem vyrovnala velmi dobře.

Účastí na technickém zabezpečení průběhu celého MS se naši žáci přesvědčili, že takto obrovská sportovní událost se neobejde bez dobrovolné účasti žáků pražských středních škol a pro většinu z nich to byl obrovský sportovní zážitek a ukázka jak zabezpečit tak velkou sportovní akci.

V týdnu 29. 5. do 2. 6. naši žáci navštívili stadiony pražské Dukly, Slavie a Sparty, kde se dozvěděli vše o fungování ligových celků a prohlídli si místa běžně veřejnosti nedostupná. Součástí programu byla také beseda s Policií ČR o nebezpečí používání pyrotechniky na stadionech a celkových přípravách na sportovní utkání. Všem našim partnerům děkuje za vstřícnost a zajímavý program.

V pátek 2. 6. se odehrál již 5. ročník tradičního turnaje Jarov Cup Mini. Do turnaje se přihlásilo celkem 7 týmů., včetně jednoho dívčího. Ve finále se utkala družstva Slavoj Močedník a Sešívaní. Po vyrovnaném zápase se radoval tým Sešívaných (Černý Matěj, Drozda Libor, Jaroš Vítězslav, Kuchař Tomáš a Zeman Vladimír – 1MSA) a mohl oslavit postup na Jarov Cup.

Z velké skupiny žáků naší školy zaslouží zvláštní uznání za odvedenou práci během praxí tito studenti: Vladimír Vráblík, Patrik Štich, Martin Slamka, Jiří Kopeš, Daniel Holas (všichni 3Msp), Dominik Blažek, Petr Pančák, David Řemínek (všichni 3MgD) a Matěj Sedláček (2MSa) – všichni vykonávali funkci technických delegátů utkání a vedli skupiny „podavačů míčů“ na jednotlivých hřištích.

K další skupině žáků, kteří výrazně zviditelnili práci naší školy, patřili: Jakub Levý, Roman Šimek, Daniel Březina, Aleš Malinovský, David Ploc, Viktor Straka (všichni 2MSa), Jiří Ludvík, Josef Příhoda (1I), Filip Grábner, Pavel Plecitý (2MSb), Jitka Šnejdarová (1MSa), Václav Dědek, Jiří Šikola (oba 2KKZ), Tomáš Loukota (1MSb), Vladimír Zeman (1MSa) – všichni se podíleli na technickém zabezpečení v obou víkendech.

Ze skupiny „podavačů míčů“ zaslouží zvláštní uznání dívky ze třídy 1MSa, zejména Natálie Vávrová a Šárka Brdíčková. Veškeré práce našich žáků zajišťovali učitelé Mgr. Pavel Noha (průvodci), Mgr. Marek Pavelka a Mgr. Pavel Loukota (technické zabezpečení) a třídní učitelé PaedDr. Nováková a Mgr. Fogad. Všem žákům i učitelům moc děkujeme :) .

 

 

 

  Appreciation Note to Mr Petera ISF WSC Football 2017Untitled Document

Slavnostní předání
výučních listů

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

 

archiv článků