školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

DEKORACE STOLU

      Díky grantu hlavního města Prahy jsme se mohli opět sejít v učebně floristiky. Téma úterního odpoledne bylo společné vytvoření dekorace stolu pro dětskou podzimní oslavu.

      Jako floristi – obchodníci si nové zákazníky snažíme přilákat a udržet. Proto i dětská oslava nám umožní možná získat budoucí zákazníky.

      K podzimu patří žlutá, oranžová, červená, zelená barva a z materiálu chrysantémy, listy stromů, které se krásně zbarvují, plody, semeníky.

      Vzhledem ke konání akce v restauraci či v soukromí, je nutné počítat i s prodejem nádoby – tím se dekorace prodražuje. Proto jsme zvolili vytvoření vlastních nádob – a to z dýní. Vrchní část se seřízne a dužnina se vydlabe, aby se vytvořilo místo pro aranžovací hmotu.

      Dekoraci pak je možné vytvořit jako dekorativní či sendvičovou (dekoraci vytváříme mezi spodní část dýně a odřezanou vrchní část, která vytváří takovou pokličku).

      Pro barevnost jsme stůl doplnili o drobné bramboříky, jejich květináčky jsme schovali do kelímků (dekorovali jsme je mašličkami), či je schovali zabalením do barevných listů.

      Výšku celé dekorace jsme vyřešili lahvičkami, do kterých jsme dali vodu a gelové bílé a zelené kuličky a do každé jsme umístili podzimní astry.

      Celý stůl působí vesele a doufáme, že děti by byly spokojeny.

 

 

 Untitled Document

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

SOŠ Jarov
vítěz Sportovní ligy
středních škol

Sollertia 2019

Stavaři a zahradníci
se v Evropě neztratí

Vodácký kurz

Dobročinný bazar

Primátor otevřel
náš nový most

 

archiv článků