školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
SVATEBNÍ FLORISTIKA

Víkend 6. – 8. 10. 2017 na Zahradnické fakultě – Mendelu Lednice přivítal žáky, studeny a pedagogy ze středních odborných učilišť, středních odborných škol – zahradnických a floristických oborů. Konal se zde seminář pořádaný Svazem květinářů a floristů za podpory ministerstva zemědělství.

Již v pátek navečer začala přednáška o svatební floristice. Seminář byl veden floristkou Klárou Franz Vavříkovou a floristou Jaromírem Kokešem (oba několikanásobní mistři floristiky České Republiky). Oba se věnovali především praktickým stránkám svatební floristiky, což bylo velmi přínosné pro žáky, ale i nás pedagogy.

Naše škola tento rok vyslala osm účastníků a díky takovému počtu jsme se dostali do všech pracovních skupin. Každá skupina měla vytvořit část svatby. Svatba se konala venku v akademických zahradách fakulty. Jedna skupina vytvořila dekorace na auta pro ženicha a pro nevěstu, druhá svatební tabuli, třetí fotokoutek pro svatební hosty, čtvrtá špalír, kterým svatebčané kráčí i místu obřadu a poslední, pátá skupina tvořila obřadní místo včetně stolku pro oddávajícího. Přestože nás bylo v každé skupině cca 7 – 8, celý den jsme měli co dělat.

V neděli jsme zhotovovali svatební kytice a dekorace – dle skupin. Svatební kytice vázaná, svatební kytice vypichovaná, svatební kytice převislá a dvě skupiny tvořily svatební dekorace pro nevěstu – kabelku a svatební dekoraci do dlaně. Ke každé kytici či dekoraci jsme hotovovali i korsáž pro ženicha.

Hlavní květinou zde měl být brambořík – mohly se použít listy, květy, či celá hrnková rostlina, ale musel se objevit ve všech dekoracích a svatebních kyticích a dekoracích pro nevěstu a ženicha.

Pracovně nabitý víkend se nám moc líbil a určitě jsme si odvezli mnoho informací, které se v komerční floristice mohou využívat.

 

 Untitled Document

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

 

archiv článků