TESAŘSKÉ PRÁCE

(36 – 64 – E/01)

CHARAKTERISTIKA OBORU

Učební obor tesařské práce zahrnuje zhotovování bednění, montáž a demontáž lešení, přípravu a montáž krovů, dřevostaveb, provádění dřevěných obkladů a podlah, výrobu jednoduchých dřevěných konstrukcí, provádění sádrokartonových konstrukcí, opravy a podchycování konstrukcí. Odborný výcvik probíhá v  areálu školy, kde je devět rukodělných dílen a dvě strojovny , které jsou nadstandardně vybaveny dřevoobráběcími stroji.

UPLATNĚNÍ

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání tesař. Po krátkém zapracování mohou rozšířit své uplatnění i v jiných oblastech zpracování dřeva, případně v navazujících oborech obchod a logistika.

TŘÍLETÉ A DVOULETÉ UČEBNÍ OBORY – E

Jde o vyučení s nižšími nároky v oblasti všeobecného a obecně odborného vzdělání, absolventi jsou připraveni pro výkon jednoduchých prací v rámci dělnických povolání. Obory jsou určené především pro absolventy speciálních základních škol nebo pro žáky se specifickými vadami učení.

 • DÉLKA PŘÍPRAVY

  3 roky

 • PODMÍNKY PŘIJETÍ

  Ukončena povinná školní docházka
  Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

 • ZPŮSOB UKONČENÍ PŘÍPRAVY

  Závěrečná zkouška – výuční list

Tesař - Škola Jarov
SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ OBORŮ
Soutěž se stavebnicí Merkur
Škola Jarov - Soutěž tesařů v Jaroměři
PRIMÁTOR OTEVŘEL NÁŠ NOVÝ MOST SOŠ JAROV
STAVAŘI VE ŠPANĚLSKU SOŠ JAROV
ZAHRANIČÍ SOŠ JAROV
DŘEVAŘI ERASMUS FINSKO SOŠ JAROV
GRANTY hl. m. PRAHY 2019 SOŠ JAROV
SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ OBORŮ
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00