školajarov

EXKURZE DO PODNIKOVÉ PRODEJNY TON a.s.

Dne 15. 2. 2017 navštívili žáci 2. ročníku oboru Dřevostavby a 1. ročníku nástavbového studia Dřevěné konstrukce podnikovou prodejnu firmy TON a.s.

Kromě prohlídky prodejny, kde jsou vystavené ohýbané novodobé i historické židle, křesla, barové stoličky, stoly a sedací soupravy, se žáci seznámili i s historií závodu, která je zde doplněna dobovými fotkami a fotkami židlí vyráběných od roku 1861. V té době byl v Bystřici pod Hostýnem zahájen provoz továrny na ohýbaný nábytek a dnes je nejstarší svého druhu na světě. Její zakladatel Michael Thonet si toto místo zvolil z důvodů snadno dostupných bukových lesů. Firma je na trhu úspěšná především díky řízení kvality všech procesů, spolupráci s designéry a architekty, naslouchání přáním zákazníka a ekologičnosti výrobního procesu.

Žáci prodejnu navštívili v rámci předmětu technologie, kde právě probírali tvarování dřeva. Jejich úkolem bylo seznámit se s výrobky, které lze technologií ohýbání dřeva vyrobit a jeden si vybrat. U vybraného výrobku si pořídili fotodokumentaci, náčrt s naměřenými rozměry jednotlivých částí konstrukce a typy povrchových úprav, ve kterých se výrobek dodává. S přítomným personálem prodejny konzultovali přesné výrobní rozměry a spoje, které nebyly na první pohled patrné.

Následně zpracovali protokol o výrobě zvoleného výrobku, který obsahoval obrázek se základními parametry, soupis použitého materiálu, postup výroby formou blokového schématu na který navazoval podrobný pracovní postup. Díky tomuto si vyzkoušeli část práce technologa, se kterou se mohou setkat v zaměstnání.

 

 Untitled Document

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

 

archiv článků