školajarov

EXKURZE DO PODNIKOVÉ PRODEJNY TON a.s.

Dne 15. 2. 2017 navštívili žáci 2. ročníku oboru Dřevostavby a 1. ročníku nástavbového studia Dřevěné konstrukce podnikovou prodejnu firmy TON a.s.

Kromě prohlídky prodejny, kde jsou vystavené ohýbané novodobé i historické židle, křesla, barové stoličky, stoly a sedací soupravy, se žáci seznámili i s historií závodu, která je zde doplněna dobovými fotkami a fotkami židlí vyráběných od roku 1861. V té době byl v Bystřici pod Hostýnem zahájen provoz továrny na ohýbaný nábytek a dnes je nejstarší svého druhu na světě. Její zakladatel Michael Thonet si toto místo zvolil z důvodů snadno dostupných bukových lesů. Firma je na trhu úspěšná především díky řízení kvality všech procesů, spolupráci s designéry a architekty, naslouchání přáním zákazníka a ekologičnosti výrobního procesu.

Žáci prodejnu navštívili v rámci předmětu technologie, kde právě probírali tvarování dřeva. Jejich úkolem bylo seznámit se s výrobky, které lze technologií ohýbání dřeva vyrobit a jeden si vybrat. U vybraného výrobku si pořídili fotodokumentaci, náčrt s naměřenými rozměry jednotlivých částí konstrukce a typy povrchových úprav, ve kterých se výrobek dodává. S přítomným personálem prodejny konzultovali přesné výrobní rozměry a spoje, které nebyly na první pohled patrné.

Následně zpracovali protokol o výrobě zvoleného výrobku, který obsahoval obrázek se základními parametry, soupis použitého materiálu, postup výroby formou blokového schématu na který navazoval podrobný pracovní postup. Díky tomuto si vyzkoušeli část práce technologa, se kterou se mohou setkat v zaměstnání.

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků