školajarov

 

 

 

 

škola Jarov

TVAROVĚ POHYBOVÁ KYTICE

      To je název pro kytici, která je v odborné veřejnosti známá jako formálně-lineární kytice . Zvolili jsme ji pro další „grantové“ odpoledne ve floristice.

      Jejími znaky jsou zajímavé květy, které nám poskytují různé tvary a barvy a také zeleň, která vnáší do kytice požadované linie (rozkladitá, vzpřímená, rozvíjející se ….). Stonky květů a zeleně se skládají zprvu paralelně vedle sebe a později, když kytici v těžišti rozšiřujeme, stonky skládáme do spirály. Důležité je, aby každý květ měl své místo, aby kytice byla pohledná ze všech stran, stonky rostlinného materiálu dosáhly po svázání do vody.

      Tentokrát volba materiálu padla na výrazný květ toulitky – Anthurium andreanum , celosie – Celosia argentea var. Cristata, minigerbera – Gerbara jamesonii, listy Philodendron Xanadu, Monstera deliciosa, Xerophyllum tenax (medvědí tráva) , Typha angustifolia (orobinec – „doutník“) , Chamaedora elegans (palmový list).

      Kytici je možné ukončit manžetou z různého druhu papíru či listů. Také můžeme od začátku vkládat květy a zeleň do předem připravené podložky.

      Přestože se uvázání kytice zdá lehké, patří tato kytice k těm těžším. Správná volba materiálu a také správné množství zvolených květů a zeleně vyžaduje cit.

 

 

 Untitled Document

Sparťanská pětka

Rekvalifikační kurz
FLORISTA

Dendrologická zahrada
v červnu

Mladý zahrádkář

Rostlinolékařství

Debata s Michelem
Rozsypalem

Zahradníci na Moravě

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

 

archiv článků