školajarov

Zahradníci v Tulipa Praha, s. r. o.

    Úterní dopolední hodiny pro žáky floristiky (první zahradnické nástavby a třetí ročník zahradnický) „rozkvetly všemi barvami“. Byli jsme navštívit velkoobchod s květinami v Praze 5 – Košířích. Historií i současností nás provedl RNDr. Aleš Vít.

    Firma působí na českém trhu bezmála 25 let, je výhradně česká a její pozice je stabilní. Obchoduje s řezanými a hrnkovými květinami a nabízí i floristické doplňky.

    Hrnkové květiny jsou většinou zajištěny z holandské burzy, řezanici si zajišťují z části také přes burzu, ale velké procento je zajištěno přímo od pěstitelů z Thajska, Střední Ameriky, Izraele a dalších oblastí. Ale i čeští zahradníci dodávají výborné výpěstky, které jsou sice sezónní (letničky a balkónovky na jaře, chryzantémy, vřesy a vřesovce na podzim a před Vánocemi vánoční hvězdy, vánoční kaktusy, bramboříky ….), ale rozhodně nejsou zanedbatelné co do objemu tržeb.

    Firma má cca 30 zaměstnanců, provozuje rozvoz květin po republice, otevřeno má 6 dní v týdnu. Pro své zákazníky stále zlepšuje prostředí prodeje (obnova skleníkové plochy a tím i nabídku kvalitních hrnkových rostlin, zvýhodněné ceny pro floristy a zahradníky, vysoká nabídka řezaného sortimentu – cca 1000 druhů, ekologické hospodářství – třídění odpadu).

    Závěrem – přejeme firmě, aby se jí na trhu dařilo a našim žákům, aby si vzali příklad z této firmy.

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků