školajarov

Delegace z Turecka

    V pátek 27. března 2015 navštívila naši školu oficiální delegace z Turecka, která si přišla školu prohlédnout coby jednu ze tří vytipovaných pražských středních odborných škol. Tento potenciální zahraniční partner si chce vybrat tu nejvhodnější pražskou střední školu, s níž by v příštím roce odstartoval společný výměnný projekt v rámci evropských vzdělávacích projektů Erasmus+.

    Mezi hosty z Turecka byli i tři oficiální zástupci Ministerstva školství Turecké republiky z hl. města Turecka – Ankary (Filiz Basören Alan, Fatma Tabalu a Sengül Kúcúköz), dále guvernér provincie Erzurum (Ahmet Adanur) a manažer pro národní vzdělávání (Ömer Zengin).

    Během dopoledne si hosté prohlédli hlavní sekce naší školy včetně areálu dílen, který je velmi zaujal svou rozlohou, vybaveností i šíří vyučovaných stavebních profesí.

    Nakonec se hosté vydali do školní botanické zahrady v ulici Pod Táborem, kde je zaujal především tropický skleník, jeho vybavení a způsob péče o zastoupené rostlinné druhy.

    Celá návštěva proběhla ve velmi přátelské atmosféře a naši vážení zahraniční hosté se loučili očividně spokojeni s úrovní odborné přípravy našich žáků.

    Pevně věříme, že právě naše škola bude onou vybranou, s níž turecký partner začne v budoucnu spolupracovat. Pokud by tomu tak skutečně bylo, mohli by pak vybraní žáci našich stavebních i zahradnických oborů v letech 2016 – 2017 vycestovat na zahraniční stáž do této atraktivní a lákavé destinace u Středozemního moře. Navíc by tato zahraniční spolupráce vhodně doplnila již nyní realizované výjezdy žáků do řady evropských zemí (Holandsko, Finsko, Německo, Velká Británie a další).

 

 Untitled Document

Studentské volby

Květinový jarmark
ve Ctěnicích

Výročí v Mühlbachu

Naši stavaři
opět ve Španělsku

Projekt OPEN RACE

Dendrologická zahrada

Sollertia 2019
Podlaháři

Královská a
Valdštejnská zahrada

Pražský přebor
v atletice ČSMPS

Dne Země 2019

 

archiv článků