školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
VODÁCKÝ KURZ 2018

V letošním roce jsme se v rámci vodáckého kurzu vypravili na řeku Vltavu. Ačkoliv se jedná patrně o nejvíce splouvanou řeku v Evropě volba termínu, a snad i nepřízeň počasí nám zajistila téměř prázdnou řeku. Skutečně tuto velmi vytíženou řeku jsme měli od 17. – 19. května jen pro sebe :).

Za tři dny jsme spluli trasu z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou o celkové délce 70 km. Kurz byl zaměřen na základní, ale i pokročilé techniky ovládání kánoe, bezpečnost na vodních tocích a techniku sebezáchrany. V současné době je bohužel v celé České republice pro vodácké účely velmi málo vody, ale díky garantovanému minimálnímu průtoku na této řece, nám teklo dostatečné množství pro úspěšné splutí všech vytýčených úseků a sjíždění některých jezů bylo díky tomuto faktu jednodušší.

Jako zpětná vazba byla každý večer žákům prezentována tzv. „elektronická tužka“ (komentované promítání průjezdů těžkými místy). Závěrem je nutné pochválit všechny účastníky, kteří i přes nepřízeň počasí a relativně krátkou dobu kurzu, neustále zlepšovali své dovednosti v ovládání kánoe, nebo alespoň ve svém osobitém stylu plavby…

 

 Untitled Document

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

Partnerská škola
z Hamburku u nás

Návštěva
z Praktické školy

 

archiv článků