školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
JAROVSKÁ VOROPLAVBA

Budete-li v těchto dnech projíždět Štěchovicemi, může se Vám naskytnout zajímavá a dnes již netradiční podívaná. Naši žáci oboru truhlář a dřevěné konstrukce se zde, ve spolupráci se spolkem Vltavan, podílejí na stavbě tradičního voru, určeného pro přepravu kmenů po vodě. Vlastní stavba a věci s ní spojené probíhají původní technologií a ve větší míře tedy i původními nástroji.

V současné době je vyroben jeden malý „ukázkový“ pramen (pramen je celek za sebou spojených vorů nebo tabulí) o dvou tabulích, který je vystaven v areálu naší školy. Práce na „velkém“ pramenu, který se bude v rámci oslav 120 let Vltavanu Davle splavovat až do Prahy, jsou zatím ve fázi odkorňování kulatiny. Pokud vše půjde podle plánu, tak již v květnu začne příprava na svazování a k definitivnímu vázání jednotlivých vorových tabulí na vodě dojde v druhé půli června.

Celá akce bude slavnostně zakončena 22. července, na již zmiňovaných oslavách 120 let Vltavanu Davle, kdy se vor splaví nejprve ze Štěchovic do Davle a pak až do Prahy, pokud tedy nemáte na tento den jiné plány, určitě se přijďte podívat….

 

 Untitled Document

Soutěž
školních časopisů

Zahradníci vysazovali
záhony před muzeem

Floristická
soutěž ČZS

SOŠ Jarov
vítěz Sportovní ligy
středních škol

Sollertia 2019

Stavaři a zahradníci
se v Evropě neztratí

Vodácký kurz

Dobročinný bazar

Primátor otevřel
náš nový most

 

archiv článků