školajarov

 

 

 

 

škola Jarov
JAROVSKÁ VOROPLAVBA

Budete-li v těchto dnech projíždět Štěchovicemi, může se Vám naskytnout zajímavá a dnes již netradiční podívaná. Naši žáci oboru truhlář a dřevěné konstrukce se zde, ve spolupráci se spolkem Vltavan, podílejí na stavbě tradičního voru, určeného pro přepravu kmenů po vodě. Vlastní stavba a věci s ní spojené probíhají původní technologií a ve větší míře tedy i původními nástroji.

V současné době je vyroben jeden malý „ukázkový“ pramen (pramen je celek za sebou spojených vorů nebo tabulí) o dvou tabulích, který je vystaven v areálu naší školy. Práce na „velkém“ pramenu, který se bude v rámci oslav 120 let Vltavanu Davle splavovat až do Prahy, jsou zatím ve fázi odkorňování kulatiny. Pokud vše půjde podle plánu, tak již v květnu začne příprava na svazování a k definitivnímu vázání jednotlivých vorových tabulí na vodě dojde v druhé půli června.

Celá akce bude slavnostně zakončena 22. července, na již zmiňovaných oslavách 120 let Vltavanu Davle, kdy se vor splaví nejprve ze Štěchovic do Davle a pak až do Prahy, pokud tedy nemáte na tento den jiné plány, určitě se přijďte podívat….

 

 Untitled Document

Kominíci u primátora

Poprask, florbal dívky

Valná hromada
Cechu malířů

Střechy Praha

Lyžařský kurz OU

Workschop VELUX

Zedníci na SUSO 2019

Stavebnice MERKUR

Návštěva
malých kamarádů

Workshop – „TO DÁŠ!“

Abeceda řemeslníka

Soutěž tesařů Jaroměř

 

archiv článků