školajarov

PROVĚŘENÍ ZRUČNOSTI ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Naše škola byla oslovena zástupci městské části Praha 5, aby žákům šestých až devátých tříd představila některé ze svých oborů. Tentokrát jsme v Základní škole Kořenského na Praze 5 představili tříletý obor Zahradník a čtyřletý studijní obor Zahradnictví. Souběžně se představil obor Malíř, který byl pod záštitou Cechu malířů.

Paní učitelka Lucka Zellerová připravila pro každého žáka (cca 100 žáků) misku, aranžovací hmotu na živé rostliny, v neděli a v pondělí ráno zajistila čerstvé květiny (minikarafiáty, cínie, rmeny, květenství trav, řebříček, větve ptačího zobu a zlatice, dračík a další rostliny). Naše dvě žákyně byly jako pomocnice a svou prací přispěly ke klidnému průběhu celého dopoledne.

Třídy chodily postupně do učebny výtvarné výchovy a během vyučovací hodiny si každý vytvořil dekorativní misku, kterou si odnášel domů.

Poměr děvčat a chlapců byl cca půl na půl. I přes velkou rychlost výkladu bychom si určitě mohli některé žáky jako budoucí studenty zahradnictví – floristiky vybrat.

 

 Untitled Document

Florbalová liga

Mikulášská trefa

Sadovnický projekt

Flora Pragensis

Advent ve Ctěnicích

Střechařská konference

Kominíci opět
v Mühlbachu

Terezín

Čistírna odpadních vod

Florbalová liga dívek

Advent 2018

Celorepublikové finále
soutěže oboru instalatér

 

archiv článků