školajarov

PROVĚŘENÍ ZRUČNOSTI ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Naše škola byla oslovena zástupci městské části Praha 5, aby žákům šestých až devátých tříd představila některé ze svých oborů. Tentokrát jsme v Základní škole Kořenského na Praze 5 představili tříletý obor Zahradník a čtyřletý studijní obor Zahradnictví. Souběžně se představil obor Malíř, který byl pod záštitou Cechu malířů.

Paní učitelka Lucka Zellerová připravila pro každého žáka (cca 100 žáků) misku, aranžovací hmotu na živé rostliny, v neděli a v pondělí ráno zajistila čerstvé květiny (minikarafiáty, cínie, rmeny, květenství trav, řebříček, větve ptačího zobu a zlatice, dračík a další rostliny). Naše dvě žákyně byly jako pomocnice a svou prací přispěly ke klidnému průběhu celého dopoledne.

Třídy chodily postupně do učebny výtvarné výchovy a během vyučovací hodiny si každý vytvořil dekorativní misku, kterou si odnášel domů.

Poměr děvčat a chlapců byl cca půl na půl. I přes velkou rychlost výkladu bychom si určitě mohli některé žáky jako budoucí studenty zahradnictví – floristiky vybrat.

 

 Untitled Document

Terénní cvičení
z SKT

Obhajoby
ročníkových prací

Dřevaři ve Finsku

Návštěva dětí
z Mateřské školy

Granty hl. m. Prahy

Sollertie
stavebních oborů

Máme nejlepší
obkladače v republice!

Soutěž o zlaté nůžky

Máme mistryně
ve florbalu!

Sekce
mladých zahradníků

archiv článků