77. ZAHRADNICKÝ PLES

Po dva večery 15. a 16. března vítal Zahradnický ples 2019 své hosty ve slavnostně vyzdobeném a nasvíceném paláci Žofín.

Atributy tohoto plesu jsou zajímaví hosté, vynikající vystupující umělci a hlavně záplava květin. Je to přehlídka umění a šikovnosti českých zahradníků a proto jsme velice rádi, že jako jediná zahradnická škola se právě NAŠE ŠKOLA zúčastnila přípravy této květinové atmosféry.

Studenti 2. CZ se svými učitelkami praxe M. Weigrichtovou a E. Součkovou pracovali dva dny téměř na všech květinových dekoracích vlastníma (a podle organizátorů velmi šikovnýma) rukama. První den květiny k aranžování připravovali – zařezávali stovky a stovky růží, lilií, tulipánů, hortenzií, amarylisů….a vypichovali aranžmá do svícnů na stoly. Ve druhém dni se pracovalo na velkých dekoracích. Aranžovalo se ve vstupním vestibulu, na schodišti, v Primátorském salónku a také ve Velkém sále, přímo na podiu.

Studenti byli několikrát velmi hezky chváleni, a proto i my děkujeme vedení školy, které nám umožnilo dělat tuto prestižní práci a celému organizačnímu týmu Ing. Mirky Šeborové.