9. LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL (4. – 8. 11. 2019)

Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou věd o životě

Kladete si často nějaké otázky? Zcela jistě ano.

Ať už to jsou otázky dětského charakteru („Jé kytička, proč voní?“), či badatelské hlubiny („Mohu já osobně participovat na zvýšení biodiverzity svého regionu?“), po těchto otázkách následuje u většiny populace pátrání po odpovědích.

No a jelikož naši zahradníci, konkrétně třídy 3.AZ a 1.NSZ, jsou lidé zvídaví a neposední, vyrazili  4. 11. 2019 na filmový festival přímo na akademickou půdu České zemědělské univerzity v Praze.

Devátý ročník Life Sciences Film Festival (LSFF) pro diváky připravil to nejlepší z celosvětové produkce dokumentárních filmů o přírodě, produkci potravin, udržitelném rozvoji a technologii. Cílem LSFF je představit a ocenit nejnovější snímky z oblasti živých věd a současně prezentovat možnosti jejich využití ve vzdělávání. Festival doplňují i přednášky, diskuse s odborníky a další doprovodné akce. (http://lsff.cz/statut-festivalu/)

Strávili na festivalu jedno celé dopoledne a shlédli čtyři filmové snímky.

  1. Uzavřít kruh –  Zero waste a cirkulární ekonomiky.
  2. Údolí zakladatelů – Jídlo budoucnosti – Vertikální zemědělství ve městech nebo jedlý hmyz.
  3. Řetězec superpotravin – Ukazuje, jaký má průmysl „superpotravin“ dopad na rodiny zemědělců a rybářů po celém světě.
  4. Vanilka – Honba za hnědým zlatem – Rozpoutal se boj o nejdražší koření světa.

Těšíme se i na pátý snímek, Krajina za 100 let v několika obrazech,  který na nás ještě čeká v lavicích naší školy. Jedná se dokument natočený českou televizí, kterým provází významný geolog, klimatolog a spisovatel dr. Václav Cílek.

Festival je báječnou příležitostí jak studentům a veřejnosti přiblížit vědu a  představit zajímavé dokumenty, které jsou podloženy vědeckými studiemi a ne emotivními výstřely jednotlivců či prosazování zájmů politických stran či politiků. Všem vřele doporučujeme.

 

LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00