Adventní období

Jedno z nejkrásnějších období roku patří k poslednímu měsíci v roce. Je to samotný Advent a následně Vánoce.
Adventní období je doba očekávání narození Ježíše Krista a počítá se čtyři týdny před Vánocemi.

Mezi symboly Adventu patří svíčky (červená – krev Kristova, zelená a červená – život, žlutá a zlatá – světlo, fialová – liturgická – pokání, růžová – radost a dává se na třetí adventní neděli), plody a semena jako zárodky nového života (jablka, pomeranče, švestky – využívají se především ve formě usušených plátků, dále oříšky, mandle), pečivo a další přízdoby z lesklých a matných materiálů ve tvaru hvězdiček, srdíček, zvonečků, stromečků.

Z floristických výrobků si lidé nejvíce oblíbili adventní věnce, svícny a znamení na dveře. Výrobků je však více, a když půjdete po městě a nahlédnete do prodejen květin, přesvědčíte se sami.

Paní učitelka Ing. Šindelářová říká: „Adventních výstav jsem prošla již za ty roky spoustu, mnoho věnců i ostatních výrobků jsem již oznámkovala – tudíž si mohu říci, že mě již nemůže nic překvapit. Opak je pravdou. Žáci i žákyně jsou zdrojem nových nápadů, a když mají možnost rozvinout svou kreativitu a my – učitelé i mistři odborného výcviku – je správně nasměrujeme, uváží a naaranžují výrobky, které se budou líbit“.