ATREA S.R.O. JABLONEC NAD NISOU

Dne 3. 10. 2019 se žáci oborů TZB a Instalatér zúčastnili exkurze do české firmy Atrea s.r.o. v Jablonci nad Nisou, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti vzduchotechniky a rekuperace.

Po příjezdu do firmy jsme absolvovali přednášku o vzduchotechnických a rekuperačních jednotkách pro bytové, občanské a průmyslové objekty. Teoretický výklad byl doplněn o praktické ukázky na funkčních jednotkách ve školící místnosti.

Po přednáškách následovala prohlídka provozu – výroby všech částí jednotek a jejich kompletace až po přípravu k expedici.

Po obědě jsme se přesunuli do asi 25 km vzdálené obce Koberovy, kde firma asi před 10 lety postavila 12 různě architektonicky zpracovaných pasivních domů. V jednom z nich, který funguje jako ukázkový, byli žáci seznámeni s principy výstavby, s TZB vybavením a spotřebou energie těchto objektů.

Děkujeme všem zaměstnancům firmy za erudovaný výklad a odpovědi na dotazy. Zároveň děkujeme firmě ATREA s.r.o. za sponzorský dar ve formě úhrady cestovních nákladů a občerstvení.

ATREA s.r.o.