CESTA VÁNOČNÍHO STROMU ZE STAROMĚSTSKÉHO NÁMĚSTÍ MÁ JEŠTĚ POKRAČOVÁNÍ

Špička vánočního stromu ze Staroměstského náměstí je zbytkem kulatiny, která byla použita na výrobu laviček a mobilních záhonů do Domova seniorů v Malešicích. Teď našla i ona špička své využití. Truhláři ze SOŠ Jarov z ní vyrobí základ na lodičky, které budou použity 8. října 2021 při oslavě „Večera sokolských světel v Praze“. V roce 1941 bylo pozatýkáno přes 1500 mužů a žen jenom proto, že byli sokoly. Někteří byli popraveni, jiní skončili v Osvětimi. Pojďte si s námi připomenout všechny sokolské oběti v boji za svobodu a demokracii. Budeme společně rozsvěcovat a vypouštět světla, abychom vzpomínkami na naše hrdiny prozářili podzimní večer Památného dne sokolstva. Sejdeme se v 18:30hod. u Čertovky v místě, kde křižuje Karlův most. Hlavním pořadatelem akce je Česká obec sokolská.

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00