CO VZNIKNE Z LETOŠNÍHO VÁNOČNÍHO STROMU (?)

Vánoční strom, který v průběhu uplynulých vánočních svátků zdobil Staroměstské náměstí, rostl přibližně 40 let v Kamenném přívozu na zahradě paní Veselé. Již v průběhu jeho zdobení rozhodlo vedení Prahy, že dřevo bude následně využito pro výuku žáků/učňů oboru truhlář v naší škole, kteří z něho vyrobí něco užitečného pro některé z pražských sociálních zařízení. Cesta dřeva z vánočního stromu k nám do školy vedla přes firmu Asko a. s., která sponzorsky zajistila u firmy Dřevo Praha s.r.o. rozřezání kmenu na fošny a jejich následné vysušení na požadovanou vlhkost.

Naše škola mezi tím domluvila s Domovem pro seniory v Rektorské ul., v Praze 10 – Malešicích, jaké výrobky by se jim hodily. Hned jak bude opět umožněn návrat žáků do škol, začne se v našich truhlářských dílnách vyrábět několik  zvýšených dřevěných záhonů na kolečkách pro pohodlné pěstování např. bylinek, jahod apod., a dále 1 – 2 zahradní lavičky. Tím bude ukončena cesta smrku, který léta dělal radost svým majitelům na zahradě, následně všem lidem v průběhu Vánoc na Staroměstském náměstí, a nakonec bude ještě řadu let sloužit obyvatelů Domova pro seniory v Malešicích. A jako bonus ještě tento strom poslouží jako materiál pro výuku našich budoucích truhlářů.

Výrobek z vánočního stromu

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00