DĚČÍNSKÁ KOTVA 2023

Máme nejlepšího floristu v ČR!

Letošní 52. ročník mistrovství floristů ČR Děčínská kotva s názvem ¨Hvězdné nebe¨ vzdával hold významným osobnostem.

Během prvního soutěžního dne měli soutěžící za úkol uvázat diplomatickou kytici pro Madeleine Albrightovou, kterou nejlépe zpracoval náš žák Vojtěch Tužina (3CZ) a umístil se tak na 1. místě. Nela Márová (2CZ) s minimálním rozdílem bodů obsadila 4. místo. Dalším soutěžním úkolem byla tajná práce s názvem ¨Naše Bohunka¨, kde měli soutěžící vytvořit květinový flowerbox s motivem srdce. Posledním úkolem náročného dne byl vypichovaný květinový koš pro Emu Destinnovou. Vojtěch opět exceloval a vyhoupl se na 2. místo s rozdílem pouze 0,2 bodu.

V druhém soutěžním dni se terasy Děčínského zámku proměnily v čajovnu s Medou Mládkovou. Naše originální konstrukce připravili žáci oboru Strojní mechanik pod vedením UOV Michala Panoše. Dále patří poděkování dalším našim kolegům M. Zamlovi a P. Šedovi i vedoucímu vazárny J. Stiborovi. A především UOV Elišce Součkové a Marii Weigrichtové, které žáky na soutěž připravovaly.

Tento ročník byl pro naši školu velmi úspěšný, jelikož náš žák je druhý v celkovém pořadí tohoto mistrovství, těsně za slovenským soutěžícím. Tudíž je nejlepším českým floristou tohoto ročníku.