DEN ŘEMESEL V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC – obkladači

      V sobotu 18. 2. 2017 naše škola již potřetí prezentovala řemeslo zedník – obkladač v „ Království železnic“ v Praze 5 na Smíchově. Pro veliký úspěch v předchozích prezentacích naši žáci oboru zedník David Jošek a David Lemon pod vedením učitele odborného výcviku Petra Maiera předváděli lepení keramického obkladu, tentokrát v inovované podobě.       Zájemci z řad dětských návštěvníků si mohli vyzkoušet lepení barevné keramické mozaiky na zeď do jednoduchých obrysů mašinek. Na stole pak měli obrázek lokomotivy a z nařezaných obrazců z barevného skla poskládali stejnou lokomotivu ve stylu puzzle.       Veškeré činnosti zaujaly nejen dětské návštěvníky, ale i jejich dospělé doprovody. Tvůrčí lepení je velice bavilo a pracovali takřka s profesionálním zaujetím. Tato akce se uskutečnila díky spolupráci pražské Hospodářské komory, Cechu obkladačů ČR a naší školy.