DENDROLOGICKÁ ZAHRADA PRŮHONICE

Z předchozí exkurze po Pražských pravidelných zahradách jsme se přemístili se třídou 2. CZ dne 3. 5. 2019 do zahrad nepravidelných, inspirovaných přírodně krajinářským parkem.

Dendrologická zahrada v Průhonicích pro nás byla jasnou volbou. Společnost nám měl dělat všemi uznávaný zahradník pan Zdeněk Kiesenbauer, ale na poslední chvíli byl odvolán z pracovních důvodů, a tak jsme si zahradu prošli sami. Na kráse parku to zcela jistě neubralo a těšila nás také přítomnost některých rodičů a přátel školy, kteří se k nám připojili.
Žáci si v terénu zopakovali látku, kterou si zatím užívali jen v lavicích či na praxích v naší botanické zahradě. Listnaté keře opadavé, popínavé dřeviny a využití živých plotů si mohli žáci vyloženě osahat. I přes deštivé počasí byla exkurze velmi přínosná a jistě se do dendrologické zahrady opět vrátíme. Podzimní nálada v této zahradě bude jistě také k pokoukání. Tentokrát již i s panem Kiesenbauerem :) .

DENDROLOGICKÁ ZAHRADA SOŠ JAROV