DŘEVAŘI Z FINSKA U NÁS – ERASMUS+ (KA1)

V úterý 3. března 2020 k nám na svou mobilitní stáž v rámci projektu Erasmus+ (KA1) přiletěli dva studenti z finské školy Gradia a budou u nás pobývat téměř šest týdnů.

Ve škole Gradia Jyväskylä strávili více než dva týdny i naši žáci dřevařských oborů též v rámci své stáže Erasmus+, a to přesně před rokem.

Oba truhláři (Aleksi Riihimäki a Ivan Koudelia) studují ve Finsku v programu Gradia Adult Education (obdoba našeho dálkového studia) a doma pracují již několik let v oboru umělecké truhlářství. V ČR budou absolvovat svou stáž částečně v našich školních dílnách, částečně pak v soukromé firmě „REINISCH Umělecké truhlářství“ v Nehvizdech u Prahy.

Naše škola jim poskytuje ubytování, částečně stravu, asistenci při studijních a volnočasových aktivitách, mimo jiné i možnost využití našich sportovních zařízení (veškerá sportoviště, vč. stolního tenisu, fitness, bazénu a sauny, aby tak mohli porovnat typickou finskou saunu s naší školní).  Dále je jim plně k dispozici studovna, knihovna, internetová kavárna atd.

Pevně věříme, že pro ně mobilita Erasmus+ u nás bude po profesní stránce přínosná, že posbírají cenné životní zkušenosti a že pro ně pobyt v Praze bude příjemným studijním zážitkem.

A protože je to jejich premiéra v naší metropoli, přejeme jim samozřejmě co nejhezčí pobyt.

DŘEVAŘI Z FINSKA U NÁS
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00