DÝNĚ HRAJÍ VŠEMI BARVAMI

DÝNĚ HRAJÍ VŠEMI BARVAMI
26. 9. – 20. 10. 2019 v Botanické zahradě Troja

Od 23. 9. do 25. 9. 2019 se žáci třídy 3CZ v rámci odborného výcviku podíleli na realizaci dýňové výstavy v pražské botanické zahradě. Pod vedením učitelů odborného výcviku Ladislava Vaňka a Elišky Součkové chystali velkou dýňovou expozici. Přípravy této akce byly velmi časově náročné. Už od začátku hlavních prázdnin se ve školní vazárně připravovaly konstrukce a doplňky pro tuto akci, za něž děkujeme panu Stiborovi, který se nejdůležitějšího základu pro výstavu ujal a věnoval se jim přes prázdniny. Do dalšího důležitého bodu příprav se zapojila třída 2CMP, se kterou jsme vše pečlivě zabalili a obstarali rostlinný materiál. Především při navazování sisálových závěsů na konstrukci, kterou pro nás vyrobili naši zámečníci (děkujemeJ), byli žáci velice užiteční a obohatili svoje zkušenosti. Závěsy totiž vytvářeli pro ně úplně novou technikou svazování. V pondělí jsme začali v Tróji výstavu realizovat. Jelikož jsme chtěli návštěvníky zaujmout, zaměřili jsme se na trend dýní v kuchyni. Do expozice jsme zakomponovali dýňové recepty, ze kterých se mohou návštěvníci inspirovat. Hlavní expozice je tvořena z dřevěných palet, které jsou mimochodem také několik let v módě. Dýně v této expozici mají dostatek prostoru vyniknout. Další částí výstavy je stezka tvořená jednotlivými odrůdami jako např. “PORCELAINE DOLL“ nebo “GOLIÁŠ“, které jsou doplněny popisem. U rybníka jsme slepou cestu doplnili aranžmá z bílých dýní a vřesů, které se odráží od rezavých váz. Přímo v bambusáriu jsme pomocí závěsů ze silálového vlákna zavěsili menší dýně do nepravidelné vlny, kterou jsme se chtěli přiblížit japonské kokedamě. Realizace byla náročná, ale už během ní jsme slyšeli spoustu kladných ohlasů, a proto doufáme, že splníme očekávání i ostatním návštěvníkům. Tuto akci jsme si velice užili a hlavně pro naše žáky byla velkým přínosem do jejich dalšího profesního života.

DÝNĚ V BOTANICKÉ ZAHRADĚ TROJA

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00