EXKURZE BUDOUCÍCH ŘEMESLNÍKŮ

Každý školní rok se uskuteční desítky exkurzí v našich školních dílnách i na zahradě, kde žáci základních škol, nebo děti z mateřských škol mohou zjistit, co jaké řemeslo obnáší. Ne jinak tomu bylo i na začátku března, kdy do prostor dílen dorazili žáci 1. a 2. třídy Komunitní školy Děvínek. Učitelé odborného výcviku se dětem trpělivě věnovali a připravili jim program i zajímavé povídání. Děti si tak mohly vyrobit ptačí krmítka, která si poté odvezly, malovat opravdovými malířskými štětkami, složit zámečnický hlavolam, postavit komín z cihel, přivonět k sazím, podívat se na skutečné truhlářské stroje, apod. Program byl opravdu pestrý a děti odjížděly nadšené. Velké poděkování patří nejen učitelům odborného výcviku z řad zedníků, klempířů, truhlářů, tesařů, instalatérů, malířů a kominíků, ale také Markétě Andrlíkové, která exkurze organizuje.