FLORA PRAGENSIS 2019

Dne 12. 12. 2019 se na naší škole konal již osmý ročník floristické soutěže s vánoční tématikou Flora Pragensis. I letos se soutěž mohla uskutečnit díky peněžnímu grantu hlavního města Prahy. Významně se na soutěži podílel i Svaz floristů a květinářů ČR a sponzorsky a organizačně také majitel firmy Kytku.cz, jenž je naším bývalým žákem.

Členy poroty byli profesionálové ve svém oboru Klára Francová Vavříková, Luboš Dobrovolný, Lukáš Hodáň a Zdeněk Kupilík.

Soutěže se již tradičně zúčastnila řada zahradnických škol, které vyslaly 26 soutěžících. Veškerý materiál potřebný k výrobě prací získali soutěžící na místě a dopředu neznali jeho složení. Soutěžními úkoly letos bylo zdobení vánočního stromečku, výroba adventního věnce a girlandy na krbovou římsu.

Za naši školu soutěžili 4 žáci a všichni dosáhli výborných výsledků. Filip Hrouda si vysoutěžil celkové 2. místo a prvenství za girlandu. Tereza Jirsová druhé místo v disciplíně girlanda na krbovou římsu a Martina Hušbauerová těsné třetí místo v disciplíně zdobení vánočního stromku.

Závěr soutěžního dne, při čekání na výsledky, zpestřilo vystoupení studentů třetího ročníku maturitního a učňovského oboru a posléze ukázka vázání vánočních kytic v podání floristky a členky poroty Kláry Francové Vavříkové.

Všem, kteří se na realizaci soutěže podíleli, patří velký dík.

FLORA PRAGENSIS 2019

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00