FLORISTICKÁ REKVALIFIKACE

Již podruhé se uskutečnil v naší škole rekvalifikační kurz Florista. Kurzu se zúčastnilo celkem o 6 sympatických žen z různých oborů (učitelství, zahradnictví, IT atd.). Některé se přihlásily, protože je zajímá práce s květinami, jiné si plní svůj sen, kterým je vlastní květinářství.

Kurz probíhal během víkendů, trochu se protáhl kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti koronavirem, ale nakonec se vše stihne dokončit do prázdnin. Celkem trval 100 vyučovacích hodin.

Během kurzu se střídala teoretická a praktická výuka. Účastnice kurzu se naučily poznávat řezané i hrnkové rostliny, ošetřit rostliny před použitím, vázat různé typy kytic podle základů estetiky, naučily se nabrousit nůž i nůžky, vytvořit smuteční dekorace i dekorace ze suchého materiálu. Také si vyzkoušely přijmout objednávku a prošly si zásady, jak komunikovat se zákazníkem. Důležitou součástí kurzu je i určení ceny výrobků a všeho, co je třeba do ní zakalkulovat. Inspiraci pro svou budoucí tvorbu mohly účastnice kurzu načerpat z tvorby českých i zahraničních floristů a z fotografií ze soutěží. Na konci června se chystají závěrečné zkoušky, držíme všem palce.

FLORISTICKÁ REKVALIFIKACE

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00