JARNÍ FLORA OLOMOUC 2019 – 2019-04-01

Naši školu opět oslovila přední česká floristka Klára Franc Vavříková, abychom s ní realizovali v Olomouci Jarní Floru. Zřejmě byla spokojená s prací našich žáků při přípravě výstavy orchidejí v pražské Troji. Ve dnech, kdy většina lidí odpočívá a slaví velikonoční svátky, odjel tým našich studentů a pedagogů pod vedením pana Jana Stibora do hanácké metropole. Eliška Součková, naše nejmladší mistrová, Filip Hrouda 1. ročník a Daniel Marek z 2.ročníku se s nadšením připojili ke Klářinu Dream Týmu, který postupně doplnili i studenti Mendelovy univerzity v Brně – Zahradnické fakulty. Práce bylo mnoho, očistit a zařezat bezpočet lilií, hledíků, alstromérií, ostrožek, česneků a dalších řezaných květin. Našima rukama prošlo i mnoho jarních hrnkových rostlin. Ale co bylo fyzicky nejnáročnější – namočit, rozvozit a opatrně uložit na přesně vymezená místa kvanta oasisových kostek, aby řezané květiny, které budou na zemi tvořit rozkvetlou zahradu, vydržely po celou dobu výstavy. Nepočítali jsme je, ale pro vaši představu šest plných a dost vysokých palet nám zabralo cca deset hodin práce. Kluci teď už vědí, že floristika není jen o tom, držet v ruce květiny, ale i tvrdá řehole přípravy tak velkého projektu. Bohužel jsme tentokrát museli odjet do Prahy ještě před dokončením celé expozice, kterou Klára nazvala „Zahrada zázraků skla a květin“ s ústředním „Stromem života“ a tak jsme si nemohli vychutnat celkový pohled na hotovou Jarní Floru Olomouc 2019.

Přesto jsme velmi rádi prezentovali naši školu a všem zúčastněným mnohokrát děkujeme.