JEDINÝ AFRICKÝ CYKAS PŘICESTOVAL DO MALEŠIC

Školní botanická zahrada SOŠ Jarov se pyšní obřím moderním skleníkem, jenž ukrývá unikátní sbírky rostlin včetně prehistorických cykasů. Cykasy na rozdíl od dinosaurů přežily až do dnešních dob a činí z nich tak nejstarší žijící skupinu semenných rostlin.

Školní sbírky v květnu obohatil vzácný a jediný cykas rostoucí na africkém území Cycas thouarsii. Letitý exemplář o výšce tří metrů již dosahoval stropu skleníků v Botanické zahradě Masarykovy univerzity v Brně, musel být tedy vykopán, a protože naše zahrada disponuje skleníky o výšce přes 6 metrů, našel svůj domov nový domov na mnoho dalších desítek let u nás.

Užijte si fotografický příběh celé akce na našich stránkách….

Letošní rok je vůbec ve znamení přírůstků vzácných cykasovitých rostlin. Naše zahrada získala také soukromou sbírku cykasů rodu Cycas, Zamia, Dioon a Encephalartos.

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00