KLEMPÍŘSKÁ SOUTĚŽ

Ve dnech 1. – 3. 3. 2017 jsme se zúčastnili jubilejního 20. ročníku soutěže odborných dovedností oboru klempíř 2017 – regionální kolo Čechy. Tuto soutěž vyhlašuje Cech klempířů, tesařů a pokrývačů ČR a konala se ve Střední odborné škole služeb a řemesel ve Stochově, pod záštitou Jaroslavy Jermanové, hejtmanky Středočeského kraje       Našimi zástupci byli žáci Milan Antoš a Ondřej Guttenberg, přípravu na soutěž a pedagogický doprovod zajistil učitel odborného výcviku pan Ondřej Jirků.       Soutěž ve Stochově má již tradičně velmi vysokou úroveň. Program soutěže se skládal z dvoudenní práce na oplechování komínu a vikýře na maketě střešní konstrukce s provětrávaným hřebenem. Třetí den pak soutěžící čelili nástrahám vědomostního testu.       Ve velmi silné konkurenci se naši žáci umístili na čtvrtém místě.