KOPIDLNSKÝ KVÍTEK 2019

Soutěžní tým naší školy sestavený ze žáků třetího ročníku slaví úspěch, protože přivezl z této velmi náročné soutěže stříbrnou medaili. Soutěžilo devět družstev z nejlepších zahradnických škol z Čech, Moravy a Slovenska. Karolína Humešová (3.Az), Daniel Kos (3.Az) a Daniel Marek (3.Cz) prokázali zahradnickou všestrannost a všichni se téměř ve všech disciplínách umisťovali v první desítce mezi třiceti soutěžícími. Soutěžními úkoly bylo roubování v ruce, řízkování jehličin, výsadba salátu s výpočtem, poznávání 100 rostlin, sesazování podzimních květin do nádob, vázaná kytice a věnec k zavěšení na dveře. Právě ztvárnění věnce tak, aby byl zajímavý, technicky správně, a hlavně převládaly šišky, byla pro všechny soutěžící velká výzva. Karolína vytvořila věnec z obrácených šišek a její dílo vyvolávalo pocit krajkového věnce, díky struktuře hrubých borových šišek a levitujícímu bělostnému vřesu. Daniel Marek předvedl mistrovské dílo během 90minut soutěžního času, polepil celý korpus věnce plátky ze šišky Pinus armandii a pak dotvořil důmyslnou přízdobou. Daniel Kos vsadil na směs přírodnin a v jeho věnci převládaly šišky Pseudotsugy menziesii. Všechny práce byly velmi krásné. Hodnotné ceny za jednotlivá umístění patří vítězům, ale společný dort přivezli po soutěži do školy a rozdělili jej mezi své spolužáky, všechny nás těšil vítězný pocit, ale hlavně perfektně odvedená práce.

KOPIDLENSKÝ KVÍTEK 2019

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00