KVĚTINOVÉ ARANŽMÁ V CLAM-GALLASOVĚ PALÁCI

Nový školní rok zahájili žáci třídy 3CZ pod vedením učitelů odborného výcviku Marie Weigrichtové a Jana Papeže aranžováním květin v Clam-Gallasově paláci na Starém městě. Naši školu oslovil Magistrát hl. m. Prahy, který po bezmála pěti letech rozsáhlé rekonstrukce tuto významnou barokní palácovou stavbu otevíral.

V úterý 6. 9. 2022 jsme tedy vyjeli na místo akce. Práce byla velmi zajímavá a kreativní. Aranžovali jsme dvě vázy ve vchodu, Neptunovu kašnu a další tři moderně opravené kašny na nádvoří a dvou přilehlých zahradách. V interiéru bývalé konírny nás čekalo ozdobit čtyři původní žlaby pro koně. Tento prostor bude nově kongresovým sálem. Den předem jsme ještě připravili 40 malých aranžmá na kavárenské a bistro stolky.

Vedoucí vazárny p. Stibor navrhl pro tuto příležitost a historický prostor směs květin s širokou paletou barev, jak bývalo zvykem v baroku. Rody Dahlia, Alstroemeria, Agapanthus, Antirrhinum, Tanacetum, Zinnia a Gypsophila v kombinaci s Hedera se v rukou našich žáků proměnily v krásu podtrhující daný prostor.

Všem děkujeme za práci, která byla bezpochyby skvělá a obohacující. Vy se můžete podívat na fotografie, dokumentující tuto akci.