LIPOVÁ RATOLEST 2020

Ve dnech 22. – 24. 9. 2020 se konal v Bystřici u Benešova 11. ročník soutěže mladých zahradníků Lipová ratolest. Po celou dobu soutěže bylo vyžadováno dodržování velmi přísných hygienických opatření, i přesto byla úroveň soutěže velmi vysoká.

Tuto výjimečnou akci pořádá  již od roku 2008 „Svaz zakládání a údržby zeleně“ společně s partnerskými městy v celé České republice. Soutěž je v Evropě zcela ojedinělá v tom, že se jako jediná profesní soutěž pro obor realizace zahradních a krajinářských úprav koná v reálném prostředí a jejím výsledkem je vždy ucelená plocha, která obohatí zeleň partnerského města.

Letošního ročníku se zúčastnilo 10 tříčlenných družstev. 7 týmů bylo z řad studentů zahradnických škol z celé republiky s pedagogickým doprovodem a další 3 týmy doplnili členové Sekce mladých zahradníků. Naši školu reprezentovali zahradníci Petr Kabát (2CZ) a Daniel Marek (1NSZ), doplněni o zedníka Václava Peroutku (2ZA) a pedagogy Štěpánku Hejkalovou a Miloše Barka.

Tématem letošního ročníku byla realizace „parku u kostela“, která zahrnovala terénní úpravy, výsadbu stromu, okrasných keřů a trvalkových záhonů, včetně mulčování, položení travního koberce, vydláždění plochy pod lavičkou a její vlastní ukotvení. Studenti intenzivně pracovali tři dny a dílo, které zhotovili, bude sloužit obyvatelům obce. Tato soutěž je pro studenty pro jejich další profesní rozvoj velkým přínosem, protože se zde naučí orientovat v předem zadaných projektech, které poté musí sami zrealizovat.

Náš soutěžní tým si odnesl v opravdu velmi silné konkurenci krásné čtvrté místo. Všem blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

LIPOVÁ RATOLEST 2020

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00